INSTAGRAM VİDEO REKLAM

  İnstagram Video Reklam

  instagram video reklam ücretleri

  Dünyanın en fazla kullanılan sosyal ağlarından biri olan Instagram, günlük 400 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Aylık aktif kullanıcı sayısı ise 600 milyonu geçti.  Bu rakam Türkiye için ise 2016 verilerine göre 22 milyonun üzerinde. Bu istatistikler göz önüne alındığında Instagram’ın ne kadar etkili bir reklam platformu olduğu da ortada. Böyle bir reklam potansiyelinin farkında olan küçük, büyük tüm işletmeler Instagram reklamı hazırlatıyor ve bu platformda yer almak için yoğun bir rekabet halindeler. Instagram reklamlarını 3 kategoride inceleyebiliriz. Bunlar, İnstagram Fotoğraf Reklam, İnstagram Carousel Reklam ve tabi ki İnstagram Video Reklam.

  Neden İnstagram Video Reklam?

  Fotoğraflı reklamlar, dünyanın önde gelen görüntü tabanlı sosyal ağında yavaş yavaş yok oluyor. 2016 yılının ilk çeyreğinde sunulan her 10 İnstagram reklam gösteriminden yalnızca 4’ü fotoğraflı. Diğer 6’sı mı? Tabi ki Video Reklam.

  2016 yılı  için video reklam yılı olacağı konuşuluyordu, ki öylede oldu. 2017 yılında bu ivmenin gittikçe artacağından kimsenin şüphesi yok. İnstagram Video Reklamın avantajlarına gelindiğinde; Bir görselde karşı tarafa hissettirebilecekleriniz bir yere kadardır. Kişileri satın almaya yönlendirmek için daha fazlasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Oysa video reklamda ürün ve/veya hizmeti tanıtabilir, memnun müşterilerinizi örnek gösterebilir, ürün ya da hizmet içeriği ile ilgili detaylara yer verebilirsiniz. İnstagram video reklamların video süresi 30 saniyeydi. Yakın zamanda bu 60 saniyeye çıkarıldı. Bu da şu demek oluyor, TV reklamlarında azami reklam süresi 45 saniye iken siz 1 dakika içerisinde markanızla ilgili her detaya yer verebilir ve yeni müşteri bulma yolunda instagram video reklamlarını optimum bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Tasarımın Önemi

  Reklam verecek firma yada kişilerin reklam vereceği hedef kitle ve bütçe kadar, reklamın tasarımına da önem vermelidir. Tasarım neden önemlidir? instagram videolarının otomatik olarak sessiz başlaması, sizin videonuzunda sessiz başlayacağı anlamına gelir. Bu durumda kişilerin dikkatini çekebilmek için reklam videonuz girişi oldukça dikkat çekici bir şekilde başlamalıdır. Vermek istediğiniz mesaj sade ve açık bir dille anlatılmalıdır. Reklam, kişileri sıkmayan bir görsellikte olmalı ve ilgi uyandırmalıdır. Bu kriterlere uyulmadığı takdirde reklamınız ya izlenmeden geçilecek ya da amacına ulaşmamış olacaktır. Kabasakal Medya’nın yaratıcı ve profesyonel ekibi bu kriterler ışığında reklam tasarımınızı gerçekleştirir ve reklamı hedef kitleyi etkileyecek şekilde oluşturur.

  İnstagram Reklamın Yayınlanması

  Dileyen müşterilerimiz için İnstagram Video Reklamınız hazırlandıktan sonra, uzman kadromuzla reklam bütçenizi efektif olarak kullanıyor ve hedeflenen takipçi kitlesine bağlı olarak reklamınızı yayınlıyoruz. Reklam sonrası detaylı raporlama sunuyoruz. İnstagram reklamı vermek için tıklayınız.

  İnstagram Video Reklam Örnekleri

  İnstagram Video Reklam Fiyatları

  İnstagram Reklam Videolarının bütçesini de diğer video reklamlar gibi, sizin talepleriniz, videoda kullanılacak müzik ve seslendirmeler, varsa cast ücretleri gibi kriterler belirler. Her çalışma için özel bir fiyatlandırma yapılır.
  Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurun, arkadaşlarımız size en kısa sürede dönüş sağlasın. Dilerseniz bize 0(850) 303 07 75 numaralı telefonumuzdan da ulaşabilirsiniz.

  Teklif Almak İster misiniz?

  HEMEN ARAYIN
  0(212) 806 30 59

  Dilerseniz
  Yandaki İletişim Formunu Doldurun
  Biz Sizi Arayalım